SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Światowicze z Bielska obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Świeczkowisko połączone z nocowaniem w szkole odbyło się w piątek 23 lutego.

Nietypowa zbiórka rozpoczęła się o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku.   Świętowanie rozpoczęliśmy od pląsów i zabaw harcerskich.  Czekały na nas liczne zadania.  Niektóre wymagały od nas nie lada pomysłowości i szybkości.  Podczas ich wykonywania zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. W jednym z nich musieliśmy wykazać się sprytem, aby poznajdować balony w odpowiednich kolorach. Wewnątrz nich były ukryte na karteczkach słowa. Ułożone z wyrazów zdania były mądrymi sentencjami Roberta Baden – Powella. Inne zadanie – „Bieg po buty”- sprawiło, że jedna z druhen miała na chwilę 2 pudła pełne butów J. Kolejne dotyczyło nas samych i uświadomiło nam, że każdy z nas jest inny i wiele nas różni oraz łączy, a pięknie pokolorowane misie zajęły miejsce na mini wystawie.

Chwilę po godzinie 21.00 przebraliśmy się w mundury, siedliśmy w kręgu, w środku którego płonął płomień świecy. Rozpoczęło się świeczkowisko. Druhna opowiadała gawędę o rodzinie. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest rozmawianie z rodzicami o naszych problemach i troskach. Spędzanie z rodziną czasu i wzajemne słuchanie. Potem druhna przypomniała nam kim był Robert Baden – Powell, chociaż my doskonale znamy postać założyciela skautingu na świecie. Dzień Myśli Braterskiej jest świętem przyjaźni, obchodzonym 22 lutego ( w dzień urodzin B-P) przez harcerzy i skautów na całym świecie.  Siedząc w kręgu śpiewaliśmy harcerskie piosenki, wpatrzeni w blask płomienia skautowej świecy rozmyślaliśmy o tym, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.

Po kolacji przygotowaliśmy miejsca do spania i zasnęliśmy zadowoleni.

 Czuwaj!

***

DOKUMENTY
Archiwa