SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

WYJDŹ Z CIENIA – POKAŻ DOBRO!
To tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju, które przywiozły zuchy ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku.
To już kolejny rok, kiedy dzieci z bielskiej szkoły przywiozły z Zakopanego Betlejemskie Światło Pokoju- symbol pojednania, braterstwa i dobroci. Wyjechaliśmy w piątek 13 grudnia i po kilku godzinach zatrzymaliśmy się w Krakowie. Przez kilka godzin zwiedzaliśmy z przewodnikiem to piękne miasto. Widzieliśmy smoka ziejącego ogniem oraz zabytki Wawelu.  Siedziba dawnych królów Polski  odkryła przed nami bogate komnaty, zabytkowe uliczki i kamienice.  W godzinach wieczornych zatrzymaliśmy się w Białym Dunajcu koło Zakopanego.
Następnego dnia, w sobotę, zwiedzaliśmy Zakopane. W godzinach wieczornych przyjechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, aby wraz z innymi zuchami i harcerzami odebrać Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione przez słowackich skautów. Przekazanie światła zaplanowane było na godzinę 23.30, jednak zanim rozpoczęła się uroczysta msza święta, obył się koncert grupy New Day, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. W przekazaniu światła uczestniczyło ponad dwa tysiące ludzi z całej Polski, a zuchy z Bielska były świadkami tego wydarzenia.
Kilka dni później, podczas jasełek w naszej szkole, zuchy przekazały światło z Betlejem na ręce Pani Dyrektor Marii Kluge, która rozdała je władzom gminy, przedstawicielom szkół oraz mieszkańcom naszej miejscowości.

Z harcerskim pozdrowieniem
druhna Monika Wereszyńska
druhna Dorota Ogrodowska

[Gallery not found]

***

DOKUMENTY