SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

30 listopada (sobota) w Łęgu Probostwie odbył się mikołajkowy złaz zuchowy. Udział w tym wydarzeniu wzięły zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku.

Na miejsce zbiórki, do szkoły w Łęgu, dotarliśmy na godzinę 9.00. Zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. Każda drużyna dostała mapę i w określonej kolejności wyruszyliśmy na grę terenową. Patrole harcerzy z Łęga stały w różnych miejscach na teranie miejscowości, jednak nie było trudno trafić dzięki mapie i zdolnościom orientacji w terenie.  Każdy partol miał dla nas zadanie. Niektóre dotyczyły zapamiętywania tekstu o Mikołaju, inne dotyczyło rozpoznawania smaków. To zadanie było szczególnie ciekawe, gdyż nie tak łatwo rozpoznać nazwy świątecznych przypraw z zamkniętymi oczami. Jeszcze inne dotyczyło wykonywania na czas papierowego łańcucha na choinkę.

Po skończonym złazie wróciliśmy do szkoły, jednak to nie był koniec zadań, z którymi przyszło nam się zmierzyć.  Po krótkim odpoczynku,  śpiewach zuchowych i świątecznych piosenek, przyszedł czas na ciepły posiłek. Ostatnim zadaniem było stworzenie zimowego krajobrazu na dużym brystolu jedynie przy użyciu różnej wielkości  kółek z białego papieru. Prace wszystkich uczestników złazu były przepiękne.  Na koniec nastąpiło podsumowanie złazu. Pod dowództwem druhny Izy zdobyliśmy drugie miejsce i otrzymaliśmy cenną nagrodę.

Ten wyjątkowy czas spędzony w towarzystwie zuchów i harcerzy z naszego hufca i mikołajkowych czapeczek, przybliżył nam nadchodzący okres świąt Bożego Narodzenia- magicznego czasu, pełnego radości, miłości i uśmiechu.

Czuwaj!

***

DOKUMENTY