SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Dnia  14 września  nasi  uczniowie uczestniczyli w  pielgrzymce dzieci z Przasnysza do Rostkowa. Kilkutysięczna pielgrzymka wyruszyła w kilkunastu grupach. Pielgrzymi mieli do przejścia drogę  ok. 6  km z kościoła chrztu do miejsca urodzenia swego patrona, którą to przez 14 lat swego młodzieńczego życia, ponad 450 lat temu, przemierzał św. Stanisław. Pielgrzymka  przebiegała pod  hasłem: „Nie jestem sam”. Mszy św. Przewodniczył  bp Mirosław Milewski.

Pielgrzymce dzieci towarzyszyła akcja „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu”, którą Wydział Duszpasterski płockiej kurii zorganizował razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło–Życie Diecezji Płockiej. Dzieci po przybyciu do Rostkowa składały przed ołtarzem szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną wysłane do Mission Catolique Baikoro w Czadzie. Ksiądz Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej powiedział: ,,Akcja przerosła nasze oczekiwania, katecheci i dzieci bardzo wielkodusznie odpowiedzieli na nasz apel”.

Klub  Wolontariusza  naszej  szkoły  zorganizował zbiórkę past i  szczoteczek do  zębów dzięki czemu nasi  pielgrzymi mogli odpowiedzieć  pozytywnie  na tę akcję.  Serdecznie dziękujemy pielgrzymom za trud pielgrzymowania. Wolontariuszom, rodzicom i  wszystkim którzy włączyli się w akcję za wparcie i  zrozumienie.

Małgorzata Maruszewska
Łukasz Jędrzejewski
Milena Wiśniewska
ks. Kamil  Kozakowski

***

DOKUMENTY