SP BIELSK

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

23 maja 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach odbył się XII Letni Piknik Integracyjny. Piknik w Goślicach jest ważnym i wyjątkowym spotkaniem osób pełno i niepełnoprawnych. Odbywająca się corocznie impreza ma inny wątek tematyczny. W tym roku był to: “Żyjmy zdrowo na sportowo!”. Patronatem honorowym imprezę objął Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek.

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, którzy przybyli na piknik wraz z opiekunami Aldoną Olejniczak, Feliksą Czaplińską, Ewą Kosińską oraz Łukaszem Jędrzejewskim.

W imprezie uczestniczyli ponadto przedszkolaki z Bielska i Płocka, uczniowie ze szkół podstawowych z Ciachcina, Leszczyna Szlacheckiego, Drobina, Zawidza, Płocka oraz Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Placówek Specjalnych z Gostynina, Płocka i Mocarzewa a także zaproszeni goście i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Goślicach.

W ramach promocji hasła “Żyjmy zdrowo na sportowo!” zorganizowany został konkurs plastyczny w którym II miejsce zajęła Julia Dymek, a wyróżnione zostały prace Natalii Rakowskiej i Weroniki Wiśniewskiej.

Główną ideą organizacji spotkania jest wspólna nauka i zabawa dzieci i młodzieży pełno i niepełnosprawnej. Piknik pozwalał na integrację, kształtowanie postawy tolerancji i wzajemnej akceptacji. Wspólna zabawa, tańce, robienie zdjęć czy korzystanie z nadmuchiwanej zjeżdżalni sprzyjało nawiązywaniu znajomości czy rozwojowi zainteresowań. Animatorzy prowadzili różnorodne gry i zabawy z nagrodami. Wśród laureatów nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również dla wszystkich waty cukrowej, popcornu i innych słodkości a po wyczerpujących zabawach można było się posilić przy grillu z kiełbaskami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Goślice to wyjątkowe miejsce gdzie znikają wszelkie bariery a pojawia się szczera i prawdziwa radość.

 Szanowni Państwo, Podczas dzisiejszej uroczystości będzie miało miejsce rejestrowanie Państwa wizerunku w postaci fotografowania oraz jego utrwalania w wersji elektronicznej i papierowej. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na utrwalenie Państwa wizerunku, prosimy poinformować nas o tym mailowo na adres: spbielsk@wp.pl. Prosimy pamiętać, że zgodę zawsze mogą Państwo odwołać.

***

DOKUMENTY