SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

GZMuchomorki i WDH Światowicze z Bielska wzięły udział w mikołajkowym biwaku w Łęgu Probostwie z okazji obchodów 25-lecia Hufca Mazowsze Płock.

   Przyjaciele z gomady i drużyny z Łęga zaprosili nas na niezwykły wieczór.  Drugiego dnia grudnia zebraliśmy się na sali gimnastycznej tamtejszej szkoły. Pierwszy raz były z nami aż trzy druhny, ale to nic dziwnego, bo było nas niemal 40 osób. Wszyscy w mikołajowych nakryciach głowy.  Świetnie się bawiliśmy i poznawaliśmy z innymi członkami ZHP. Siedząc w kręgu, uczyliśmy się piosenek i pląsów harcerskich, patrząc na blask świec obrzędowego świeczkowiska. Druhna z Łęga opowiadała o tradycjach mikołajkowych i zadaniach, które na nas czekały, a komendant naszego hufca życzył wszystkim wesołych świąt.
Zostaliśmy podzieleni na kilka mniejszych grup. Naszym zadaniem było stworzenie bombki bożonarodzeniowej.  Dostaliśmy kule zrobione ze styropianu, kolorowy papier, klej i po godzinie nasze dzieła były gotowe. Wszystkie były przepiękne, kolorowe i bardzo starannie wykonane. Niestety, czas spędzany w miłej atmosferze szybko mija i około godziny 21 pożegnaliśmy się z zuchami i harcerzami z innych drużyn. Na pamiątkę tego wydarzenia dostaliśmy znaczki rajdowe oraz upominki.

Czuwaj!

***

DOKUMENTY
Archiwa