SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

W poniedziałek 24 października 2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole z okazji 90-tych urodzin Kubusia Puchatka oraz Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych (tzw. urodziny biblioteki szkolnej). Impreza urodzinowa odbyła się na sali gimnastycznej, a wzięli w niej udział głównie uczniowie klas I –III.

Ku wielkiemu zaskoczeniu i radości zebranych uczniów na swoje urodziny przybył sam Kubuś Puchatek, któremu wszyscy na sali odśpiewali gromkie sto lat. Dzieci wręczały także laurki urodzinowe Kubusiowi. Następnie uczniowie klasy IIa odśpiewali piosenkę dla Kubusia Puchatka, a uczniowie klasy IIIb zaprezentowali krótki program artystyczny, którego motywem przewodnim były książka oraz biblioteka szkolna. Część I imprezy zakończyła się pasowaniem klas I na czytelnika, którego dokonał Kubuś Puchatek. Nowi czytelnicy otrzymali także certyfikaty czytelnika.

W części II Kubuś Puchatek poprowadził zabawy i gry dla zebranych na sali uczniów. Były śpiewy, tańce, przeciąganie liny i inne atrakcje. Dzieci się doskonale bawiły i bardzo żałowały, gdy Kubuś Puchatek musiał już wracać do swojej chatki.

Na zakończenie każda z obecnych na sali klas zrobiła sobie grupową fotografię pamiątkową z Kubusiem Puchatkiem. Impreza trwała 1,5 godziny.

Urodziny przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Andrzej Aleksandrowicz, Feliksa Czaplińska, Kamilla Piątkowska, Marta Gretkowska. Dziękujemy za pomoc techniczną p. Tomaszowi Piechowskiemu oraz panu konserwatorowi.

***

DOKUMENTY
Archiwa