SP BIELSK

Fundusz Grantowy dla Płocka

PLOT

Szkoła Promująca Zdrowie
Aktywna Tablica
Bezpieczeństwo w sieci

Mistrzowie kodowania
Zachowaj trzeźwy umysł
Lepsza Szkoła
Z galerii

Nasza Szkoła przyłączyła się do projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

Syria to kraj gdzie od kilku lat trwa wojna. Miliony mieszkańców uciekło, zostało uchodźcami, część została przesiedlona wewnętrznie, a część niestety nie przeżyła tych tragicznych wydarzeń. Życie w kraju, gdzie trwa konflikt nie jest proste. Wojna zmieniła życie dzieci we wszystkich obszarach ich funkcjonowania.
Chcesz pomóc????

Przygotuj ozdobę świąteczną i przekaż ją na kiermasz, z którego środki będą przekazane Unicef na pomoc dzieciom z Syrii.
Prace można składać u koordynatorów projektu Pani Danuty Wysockiej oraz Pani Marty Woźniak do 13.12.2017r.
Kiermasz odbędzie się 15.12.2017r. w Szkole im. W. Broniewskiego w Bielsku.
Nie bądź obojętny- pomóż !!!


WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Szkolny Klub Unicef  zaprasza uczniów i rodziców do włączenia się w projekt

 

koloryswiata

„Wszystkie kolory świata”

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczka ta będzie symbolem niesienia pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających.Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka, gdyż pieniądze ze sprzedaży laleczek zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci.

Opis projektu oraz regulamin znajdziecie Państwo w linku poniżej:

https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/wszystkiekoloryswiatae28093ivedycja/81

Chęć udziału w projekcie można zgłaszać do wychowawców  oraz koordynatora( logopedy – pani Danuty Wysockiej).


***

DOKUMENTY